Menü

1973 yılında Şerafettin dağlarının kanat gerdiği Bingöl'de doğdu. İslamabad ve İstanbul'da yüksel tahsil yaptı. İslamabad'da üniversite okuduğu yıllarda birçok ülkeden talebe arkadaşlarıyla "spark" ve "el-Lem'a" adlı Arapça ve İngilizce dergilerini yayımladı.


span>Gazetecilik hayatına ortaokul yıllarında Milli Gazete'nin çıkarmış olduğu "Sultan" gazetesinde başladı. Uzun yıllar Yeni Şafak gazetesi dış haberler servisinde editör olarak görev yaptı. Türkiye'nin çok dilli ilk haber siteleri arasında olan Dünya Bülteni ve Timeturk'ü kurdu.

Anadolu ajansı (AA)'nda 5 yıl Ortadoğu ve Afrika Yayın Yönetmenliği yaptı. Anadolu Ajansı'nın MENA yapılanması ve uluslar-arasılaştırılmasında yer aldı. Bir müddet TRT Arapça'da genel koordinatörlük göreivini de üstlendi.

Orta doğu ve Asya uzmanı olan Turak Kışlakçı, hâli-hazırda Türk-Arap Gazeteciler Cemiyeti başkanlığını yürütüyor. İmpact Medya Grubu Ceo görevini de ifa eden Kışlakçı, Metafora Medya grubuna da danışmanlık yapıyor.

Yerli-yabancı dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlanan Kışlakçı'nın Ortadoğu üzerine iki kitabı bulunuyor.

Orta doğu, medya, uluslararası ilişkiler, dinler tarihi, felsefe, edebiyat ve fikri konular üzerine okumayı ve yazmayı sürdürüyor.